Ametyst – właściwości magiczne fioletowego kamienia półszlachetnego

Poszukiwanie idealnego kamienia dla siebie nie jest zadaniem łatwym. Niektóre rodzaje kamieni szlachetnych i półszlachetnych oprócz pięknego, przyciągającego wzrok wyglądu charakteryzuje także głębsze znaczenie. Wiele z nich wpływa na kluczowe dziedziny życia które warto znać przez ich zakupem. Jednym z nich jest ametyst.

Ametyst – czym się charakteryzuje i jak go rozpoznać?

Ametyst jest kamieniem szlachetnym, należącym do jednej z odmian Kwarcu. Wyróżnia się ciemnopurpurową barwą, zbliżoną do fioletu, można znaleźć go także w odmianach fiolotowoczerwonej oraz jasnowrzosowej. Charakterystyczna barwa kamienia spowodowana jest zawartością w jego składzie żelaza oraz glinu które wbudowane są w dwutlenek krzemu wchodzących w jego skład. Naturalnie występuje na terytorium Ameryki Południowej: Brazylii, Paragwaju, Urugwaju, duże złoża znajdują się na terytorium USA, Rosji, Japonii, Chin, Kenii oraz Mozambiku. W Polsce występuje w okolicach Szklarskiej Poręby, Lwówka Śląskiego oraz Tatrach.

Wiele osób zastanawia się jak rozpoznać ametyst? Istnieje na to bardzo łatwy sposób. Znaleziony kamień wystarczy delikatnie stalowym nożem zeskrobać. Stal jest delikatniejsza od ametystu, dlatego poprzez próbę uszkodzenia go, nie powinna powstać jakakolwiek rysa. Kamień ten charakteryzuje się także bardzo intensywną barwą, oryginalny kamień nie będzie jednak posiadał barwy równomiernej a po zanurzeniu go w wodzie będą widoczne delikatne odbarwienia na jego krawędziach.

Ametyst – właściwości

Kamień ten odznacza się szczególnymi właściwościami prozdrowotnymi. Polecany jest szczególnie osobom narażonym na silny stres oraz przewlekłe zmęczenie. Biżuteria wykonana z ametystu pozwala zachować wewnętrzną równowagę, przynosi spokój, koi nerwy, reguluje problemy związane z bezsennością. Powinny go nosić osoby wykonujące pracę stresującą i wymagającą dużej odpowiedzialności m.in. menagerowie, kadra kierownicza, nauczyciele. Daje on możliwość połączenia dwóch przeciwstawnych sobie obszarów: wiedzy i doświadczenia z intuicją które jest szczególnie ważne podczas podejmowania kluczowych decyzji zawodowych i życiowych.

Ten fioletowy kamień półszlachetny pomaga oczyścić miejsca od złych emocji oraz napięć. Usuwa negatywną energię także w życiu osobistym: emocjonalnym oraz seksualnym. Wpływa pozytywnie na łagodzenie konfliktów, pozwala rozładować negatywną atmosferę oraz zapobiega zastojowi i nudzie w związku.

Jego właściwości fizyczne docenia coraz więcej osób – ametyst łagodzi bóle głowy (także migrenowe), jest pomocny podczas walki z nałogami oraz reguluje przemianę materii. To właśnie dlatego biżuteria z ametystu oraz ozdoby domowe z tym kamieniem cieszą się coraz większą popularnością wśród osób w każdej grupie wiekowej oraz zawodowej.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *