Awenturyn – właściwości magiczne, znaczenie i rozpoznawanie

Piękny i niezwykły kamień szlachetny był doceniany już przez starożytnych. Był ceniony nie tylko ze względu na piękno ale też właściwości i użyteczność. Podpowiadamy, jak warto go wykorzystać. 

Awenturyn – jak rozpoznać

Awenturyn jest odmianą kwarcu, jego zielony kolor niełatwo pomylić z innym kamieniem szlachetnym. Oprócz zieleni występują inne rodzaje awenturynu, można go spotkać również w kolorach niebieskich, czerwonych a także szaro-brązowych. Różnorodność kolorystyczna jest zależna od domieszek innych minerałów.

Co ciekawe, awenturyn można bardzo często spotkać w środowisku naturalnym. Występuje praktycznie na każdym kontynencie, a jednocześnie jest to jeden z najstarszych kamieni z jakiego korzysta ludzkość.

Awenturyn znaczenie

Jego nazwa pochodzi od włoskiego „a ventura” oznaczającą coś przygodnego, przypadkowego. Toteż nierzadko uznawany jest za kamień fortuny, czyli losu.

Awenturyn – właściwości

Ten kamień szlachetny posiada bardzo duże pokłady energetyczne. Potrafi przyciągnąć bogactwo i obfitość. Nierzadko ma zbawienny wpływ również na leczenie sfery psychicznej. Pomaga i uśmierza ból emocjonalny, a także uwalnia od lęków i obaw. Ponadto zwiększa pewność siebie. Toteż polecany jest jako amulet dla osób cierpiących na lęki i zaburzenia depresyjne. Dodatkowo wpływa kojąco na poprawę nastroju, bezsenność a także wycisza osoby nadpobudliwe.

Oprócz wpływu na sferę emocjonalną i duchową posiada również korzystny wpływ na sferę fizyczną. Stosowany jest w litoterapii i pomaga w schorzeniach układu krążenia oraz chorób oczu. Aby ukoić wzrok zalecane jest przepłukiwanie oczu wodą, w której przez całą noc moczył się kamień.

Ponadto warto używać awenturynu jako amulet, nosząc go przy sobie, w okolicy serca lub zawieszony bezpośrednio na szyi. W ten sposób minerał równoważy przepływ energetyczny i podnosi wibrację czakry serca.

Awenturyn posiada jeszcze jeden silny atut a jest nim wpływ na płodność. W szczególności czerwone odmiany awenturynu mają zbawienny wpływ na zwiększanie libida wśród mężczyzn a także wzmaganie erekcji. Kobietom natomiast pomaga zajść w ciążę.

Co ważne, należy raz w miesiącu oczyścić awenturyn z negatywnych energii opłukując go bieżącą, letnią wodą. Aby naładować go energią trzeba wystawić kamień na działanie promieni słonecznych.

Awenturyn właściwości magiczne

Oprócz wpływu na zdrowie, kamień ten może być stosowany również w rytuałach magicznych. Jego głównym działaniem jest jednoczenie człowieka z naturą. Czerpie swoją energię z przyrody, dlatego osoba, która będzie stosować ten kamień szlachetny będzie wypełniona kreatywnością, pogodą ducha a także odwagą i niezależnością. Szczególnie polecany jest dla osób spod znaku strzelca, raka oraz byka.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *