Jak rozpoznać jadeit? Właściwości magiczne zielonego kamienia szlachetnego

Jadeit to jeden z kamieni, którego właściwości naprawdę trudno przecenić. Dobroczynne właściwości to nie jedyne, za co możemy docenić ten kamień. Charakteryzuje się on bowiem niezwykle atrakcyjnym wyglądem, dzięki czemu stanowi wspaniałą ozdobę. Z tego też względu, jadeit wykorzystuje się nierzadko do produkcji biżuterii. Jak jednak rozpoznać jadeit pośród innych kamieni szlachetnych i za jakie właściwości warto cenić go szczególnie?

Cechy charakterystyczne jadeitu

Jak już wspomniano na wstępie, jadeit jest kamieniem szlachetnym o wszechstronnych właściwościach magicznych. Jest on także niezwykle atrakcyjny pod względem wizualnym. Wiele osób zastanawia się nad tym, jak rozpoznać jadeit. Na szczęście, nie jest to zbyt trudne. Przede wszystkim należy mieć świadomość tego, że jadeit należy do grupy krzemianów. Jego barwy mogą być naprawdę przeróżne, od brązu, zieleni i pomarańczy aż po fiolet. Najbardziej popularne są jednak jadeity w kolorze zielonym. Te właśnie posiadają również najbardziej spektakularne właściwości magiczne. Warto mieć na uwadze to, iż jadeit jest kamieniem twardym, dlatego niezwykle ciężko jest go skruszyć. Twardość tego kamienia szlachetnego w skali Mohsa wynosi aż 7. Jadeit posiada również charakterystyczny połysk. Najwyżej cenione są jadeity o jednolitej barwie, ale inne także są godne uwagi.

Jadeit – właściwości magiczne i zastosowanie

Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie jadeit właściwości posiada. Okazuje się, że jest ich całkiem sporo. Zanim jednak sięgniemy po jadeit, warto przyswoić sobie jego właściwości magiczne. Otóż okazuje się, że kamień ten bardzo często jest wykorzystywany jako talizman. Nie ma się temu co dziwić, gdyż wiele osób wierzy, iż sprzyja on długowieczności. Ponadto, mówi się, że jadeit jest w stanie pochłaniać złą energię otaczającą osobę, która ma go przy sobie. Wiele osób uważa, iż jadeit sprzyja również przekuwaniu marzeń w rzeczywistość. Nośmy jadeit przy sobie także wtedy, gdy dokucza nam przeziębienie. Nie sposób nie zauważyć, że jadeit jest w stanie również poprawić nam humor. Warto obracać jadeit w dłoniach, jeżeli czujemy się spięci czy poddenerwowani. Wówczas napięcie stanie się zdecydowanie mniej odczuwalne, a więc również zdecydowanie mniej dokuczliwe. Biżuteria z jadeitem rozbudza kreatywność oraz wzmacnia w nas poczucie sprawczości. Jadeit stanowi doskonały pomysł na prezent dla bliskiej nam osoby. Warto jednak zastanowić się nad tym, na jaki rodzaj biżuterii się zdecydujemy. Można postawić na pierścionek, kolczyki czy naszyjnik. Dość dobrym rozwiązaniem będzie także prosty wisior z jadeitem na rzemyku.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *