Magiczne właściwości nefrytu – zielonego kamienia

Do czasu, gdy Alexis Damour dokonał rozróżnienia, nefryt i jadeit uważane były za jeden minerał. Dopiero po odkryciu francuskiego badacza w XIX wieku sytuacja uległa zmianie.

Jak rozpoznać nefryt?Jak odróżnić nefryt od jadeitu?

Skoro nefryt i jadeit nie były rozróżniane jako dwa odrębne minerały, utwierdza to w przekonaniu, iż są do siebie bardzo podobne. Faktycznie tak jest. Jak odróżnić nefryt od jadeitu? Nie jest to łatwa sprawa. Jest to jednak możliwe i osobie doświadczonej może się to udać. Oba kamienie należą bowiem do grupy żadu, co powoduje, iż łatwo je ze sobą pomylić. Podczas próby odróżnienia nefrytu od jadeitu warto mieć na uwadze kilka kwestii. Nefryt to kamień występujący na całym świecie. Znaleźć go można nawet w Stanach Zjednoczonych. Jadeit może składać się z więcej niż jednego materiału. Taki stan rzeczy zdarza się rzadziej, co za tym idzie taki jadeit jest wart więcej. Zdecydowana większość jadeitów pochodzi z Birmy i są one najlepszej jakości. Choć można odnaleźć je gdzieś indziej, nie można porównywać ich jakości do tamtych. Jadeit jest jednym z najtwardszych minerałów. Nefryt gorzej przy nim wypada i podczas polerowania łatwo ulega zniszczeniu.

Nefryt właściwości

Nefryt z magicznego działania słynął już w czasach średniowiecza. Wierzono wówczas, że chroni on przed złą energią pochodzącą np od innych ludzi. Wystarczyło mieć przy sobie ten kamień, aby tzw „złe spojrzenie” nie miało na nas wpływu. Uważano także, że chroni przed migrenami, chorobami nerek oraz zaburzeniami wzroku. Nazwa „nefryt” tłumaczona na język polski brzmi właśnie „nerka”.Jakie nefryt właściwości prezentuje dziś? Główne zastosowanie odnajduje w medycynie niekonwencjonalnej. Wykorzystywany jest do odblokowania czakramów a także w celu dodania energii.Nefryt jest używany również do produkcji specjalnych wałków do masażu i kamieni do masażu, które z powodzeniem są wykorzystywane. Ten kamień zasłynął też w dziedzinie zwanej litoterapią. Co może wyleczyć litoterapia z użyciem nefrytu?

  • problemy z krążeniem krwi
  • bóle różnego pochodzenia
  • nadmierne spięcie mięśni
  • tzw zakwasy

Nieliczni wierzą, że nefryt pomaga zachować spokój w sytuacjach nerwowych oraz wpływa na rozwój kreatywności, odwagi. Niektórzy twierdzą, iż pomaga on wyrażać siebie a także słuchać innych i ich rozumieć. Nie odmawiają mu pozytywnego wpływu na życie uczuciowe.

Warto wiedzieć, iż według dawnych wierzeń, nefryt mógł zapewnić nieśmiertelność. Przyrządzano z niego nawet specjalny eliksir, dzięki któremu szczęśliwiec, który go spożył, miał żyć wiecznie. Nefryt symbolizował również 5 cnót: mądrość, skromność, sprawiedliwość, odwagę oraz miłosierdzie.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *